Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık Seminerleri'nin 4. Etkinliği Gaziantep'te Gerçekleştirildi.
06 Nisan 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin takdirleri ve himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında 30 pilot ilde gerçekleştirilecek olan “Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık Seminerleri”nin dördüncü etkinliği 06 Nisan 2018 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen tanıtım programına Vali Vekili Halil Uyumaz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sabahattin Dökmeci, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, alışveriş merkezi temsilcileri, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sabahattin Dökmeci yaptı.

Dökmeci; İnsanoğlunu ve dünyayı meşgul eden kavram olarak çevre kavramının önemine dikkat çekerek, çevrenin korunması için çevre bilincinin yükseltilmesiyle ilgili olarak milletçe projeye sahip çıkılması gerektiği vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ yaptığı konuşmada Belediyeler olarak yapılan çalışmalar ve geliştirilen projelerle ilgili bilgiler verdi.

Katılımcılara hitap eden Vali Vekili Halil Uyumaz Sayın Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi hanımefendi himayesinde şu anda Türkiye’de dalga dalga yayılan bu proje ve çalışmaların, Gazianteplilerin desteği ve katkısıyla çok daha ileriye gideceğine canı gönülden inandığını dile getirdi.

Sıfır Atık Projesi tanıtım programı, Sıfır Atık Yönetimi Şube Müdürü Hülya Çakır’ın sıfır atık projesinin anlatıldığı sunumu, sahnelenen skeçler ile video gösterilerin izlenmesi ve açılan resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.