Polis Eşleri Derneği Kermesi'nde Sıfır Atık Standı Kuruldu
Polis Eşleri Derneği Kermesi'nde Sıfır Atık Standı Kuruldu
17 Nisan 2018

Altınpark’ta Ankara Emniyet Teşkilatı mensuplarının eşleri tarafından gerçekleştirilen kermesin açılışına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun eşi Fatma Çavuşoğlu ile bazı bakan eşleri ve kadın milletvekilleri de katıldı.

Elde edilecek gelirin emniyet personeli ile gazi ve şehit polislerin üniversitede öğrenim gören çocuklarının eğitimlerinde harcanacak olan ve 81 ilin yöresel ürünlerinin yer aldığı “81 Şehir Ankara'da Buluşuyor Kermesi” adlı etkinlikte Sayın Emine Erdoğan, stantları gezdi ve satışa sunulan ürünler hakkında bilgi aldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı ve Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi”nin de tanıtıldığı stand büyük ilgi gördü. Standda sıfır atık bilgilendirme kitapçığı ve alışverişlerde plastik poşetlerin kullanımının azaltılması konusunda bilinç uyandırmak amaçlı dağıtılan alışveriş fileleri ziyaretçilere dağıtıldı. Aynı zamanda bölmeli atık kumbaraları, bahçe tipi kompost makinesi ve atık metallerden yapılmış olan kadın heykeli sergilendi.